+90 216 428 00 08

UYSAL HUKUK HAKKINDA

İstanbul merkezli faaliyet gösteren ofisimiz, yerli ve yabancı müvekkillerimize “Koruyucu Avukatlık” ve uyuşmazlık çözümleri olmak üzere geniş bir yelpazede, Türkçe ve İngilizce dillerinde profesyonel seviyede hukuki hizmet vermektedir.

UYSAL HUKUK HİZMETLER

Hizmet verdiğimiz kurumlar arasında; girişim ortaklıkları, orta/ileri düzey yerli ve yabancı yatırımların da dahil olduğu ticari ortaklık ve işletmelerin yanı sıra özel eğitim kurumları, vakıf üniversiteleri, yardım amaçlı vakıflar ve dernekler de yer almaktadır.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji ve değişen ticari trendler, avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerine de başka bir boyut kazandırmıştır. “Koruyucu Avukatlık” olarak benimsediğimiz hizmet anlayışımız; Müvekkilin işini, ticari perspektifini ve hedeflerini detaylı analiz etmeyi, sürekli iletişim ve etkileşim içinde olmayı ve bütün iş süreçlerinde ve uyuşmazlık/risk oluşmadan önce de sürdürülebilir ve güvenli hukuki mekanizmalar kurmayı gerektirmektedir.

Uysal Hukuk Bürosu olarak bu farkındalık ile müvekkillerimizin “çözüm ortağı” olarak hareket etmekte, ticari perspektiflerine uygun ve katma değer yaratan “butik” hukuk hizmeti sunmaktayız.

Melis Aksu Uysal

Melis Aksu Uysal, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış ve İstanbul Barosu’na kayıtlıdır.

Uysal Hukuk Burosu’nun kuruluşundan önce, 2010-2014 yılları arasında, Doğa Şirketler Grubu bünyesinde eğitim, ağır sanayi, gayrimenkul, gıda ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren grup şirketlerinin hukuk baş müşaviri olarak görev yapmış, büyük hacimli bir çok yatırım projesine liderlik etmiştir.

Özellikle; Şirketler hukuku, proje finansmanı, yatırım öncesi hukuki risk analizi (due diligence), birleşme&devralma ve bölünme işlemleri, ortaklık sözleşmeleri, ortak girişim sözleşmeleri, start-up hukuku, eser sözleşmeleri, fikri mülkiyet hukuku, yabancı yatırımlar, kara taşımacılığı, maden hukuku, vakıf ve dernekler hukuku, iş hukuku ve özel eğitim kurumları alanlarında tecrübe sahibidir.

Melis Aksu Uysal Türkçe ve İngilizce dillerini profesyonel seviyede bilmektedir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Uysal Hukuk Bürosu. Tüm Hakları Saklıdır. 2019